Funguje na principu aplikace bělicího gelu na zuby doma do speciálně na míru zhotovených přesných nosičů nebo v ordinaci v rámci ordinačního bělení. Základem gelu je peroxid vodíku, který se rozpadá na vodu a aktivní kyslík, který bez poškození zubu proniká sklovinou a v zubovině zesvětluje pigmenty, které dávají zubu jeho barvu.
Po zhruba 14 nocích bělení doma se dá proces doplnit bělením v ordinaci pro maximální účinek. Samotné bělení jenom v ordinaci ale nedoporučujeme, bez předešlého domácího bělení by výsledek mohl být zklamáním. V případě dodržení našich doporučení výsledek garantujeme!
V případě endodontického ošetření nebo úrazů mohou mít jednotlivé zuby tmavší barvu – černou, červenou, žlutou. Takové případy umíme vyřešit takzvaným vnitřním bělením, kdy se bělicí materiál umístí přímo dovnitř zubu. Pak počkáme, až se barva zubu sjednotí se zbytkem chrupu. Pro naprosto perfektní výsledek je někdy vhodné doplnit bělení jednoho zubu bělením celkovým.
Bělení nemusí být vhodné pro každého pacienta. Protože bělení účinkuje jenom na zub, barva zubních náhrad (korunek, výplní) zůstane stejná i po bělení. Když máte ve viditelném úseku takové náhrady, budou po vybělení vypadat tmavě vůči nové barvě zubů a možná bude vhodná jejich výměna.
Bělit nemůžeme ani v případě zánětu dásní, přítomnosti kazů nebo netěsnících/nevyhovujících výplní. Pokud máte zájem o bělení, ale naším pacientem nejste, provedeme z těchto důvodů před bělením rychlé vyšetření pro zjištění stavu dásní a chrupu.
V případě, že nedojde k zahojení zánětů, je možné endodontické ošetření doplnit mikrochirurgickým ošetřením, které problém většinou vyřeší. V případě, že zub nezachráníme nebo o něj přijdete kvůli prasklině, je další alternativou náhrada pomocí zubního implantátu.
Endodontické ošetření je jen jedním ze zákroků, které je potřeba pro dlouhodobou rekonstrukci zubu udělat. Následuje zhotovení kvalitní a přesné korunky, která životnost zubu prodlouží a prognózou se blíží zdravým zubům. Takové zuby vám pak mohou sloužit mnoho let. Nejčastějším rizikem je prasknutí kořene zubu, které bohužel neumíme ovlivnit a předpovědět. Může k němu dojít po letech, ale třeba i za rok. Naštěstí se riziko pohybuje v jednotkách procent ročně.
Endodontické ošetření je komplikovaný zákrok s velkými nároky na vybavení a zkušenosti lékaře. Většina stomatologických pracovišť není vybavena potřebným zvětšením a technologií pro moderní, funkční a kvalitní endodoncii.
Pokud je zub ošetřen konvenčně a bez zvětšení, úspěšnost se pohybuje kolem 50 %. Při ošetření kanálků na specializovaném pracovišti pod operačním mikroskopem je i v komplikovaných případech úspěšnost záchrany zubu přes 90 %.
Ošetření kanálků v těhotenství není problém. Najdeme pro vás polohu, která bude pro delší zákrok pohodlná. Během ošetření je potřeba zhotovit malé RTG snímky přímo na křesle. Ty mají ale tak malé záření, že dítě nijak neohrozí. Není proto potřeba se ošetření obávat.
Po ošetření může přetrvávat lehká citlivost po vpichu anestezie a samotného zubu na skus, někdy ale není přítomná vůbec. Pokud se vyskytne, odezní v průběhu několika dní.
Po endodontickém ošetření je většinou potřeba zub opatřit keramickou náhradou (korunkou či polokorunkou neboli onlejí), která zub zpevní a sníží riziko prasknutí. Zároveň zub rekonstruuje po stránce estetické i funkční – to znamená, že zub bude správně kousat.
Pokud jste k nám odesláni jen na endodontické ošetření, definitivní korunku většinou zhotoví váš ošetřující lékař.
Precizní a pečlivé ošetření kanálků vyžaduje dostatek času. Dle druhu zubu a komplikovanosti situace trvá endodontické ošetření standardně 1,5 až 2,5 hodiny. Ve většině případů je zub ošetřen během jedné návštěvy – šetříme tím váš čas a zvyšujeme pravděpodobnost úspěchu. Výjimečné situace vyžadují i druhou návštěvu.
Samotný zákrok není bolestivý, protože se provádí v lokální anestezii. Po zákroku může být přítomná citlivost zubu, která obvykle netrvá déle než tři dny.
Je možné, že vám bude doporučeno re/endodontické ošetření zubu, který vás nebolí a nedělá potíže. Důvodem je předešlé nedokonalé ošetření, nebo prvotní bakteriální infekce kořenů, která způsobuje chronický zánět v kosti kolem zubu. Ten může bez výrazných příznaků probíhat roky.
Takový zub je ale zdravotním rizikem, zánět se může kdykoliv projevit bolestí a otokem i po letech klidu, většinou v nejméně vhodný okamžik. V případě nutnosti jiné větší operace (např. srdce či kloubů) budete odeslání také na vyšetření zubů, a ještě před operací se zanícený zub musí vytrhnout. Proto je vždy lepší ošetřit zuby ve chvíli, kdy nezpůsobují potíže.
V případě, že se do zubního nervu dostanou bakterie, vznikne zánět. Může k tomu dojít po úrazu, prasknutí zubu nebo následkem zubního kazu. Pokud je nerv zasažený jenom částečně, je možné odstranit jen jeho zanícenou část (tzv. pulpotomie). Když zánět zasáhne celý nerv, musíme provést endodontické ošetření.
K zánětu může dojít i po zhotovení výplně – bakterie které kaz způsobily, se dostanou skrz propustnou zubovinu až do nervu a v průběhu měsíců až let mohou způsobit jeho zánět.
Po chirurgických extrakcích je standardní výše zmíněný otok. Další komplikace jsou vzácné, ale nedají se vyloučit.
Nejčastější komplikací je zánět v místě rány – suché lůžko. Nastane většinou při vyplachování rány po extrakci. Tuto komplikaci umíme v ordinaci vyřešit výplachem rány a aplikací hojivé látky. Následkem extrakce může být i omezené otevírání úst, které v průběhu dní rozcvičováním povolí.
Vzácné komplikace v horní čelisti nastanou, když má zub dlouhé kořeny a může dojít k jejich propojení s čelistní dutinou. Rána se v takovém případě speciálně šije, nasadí se antibiotika a první dny po zákroku je potřeba nesmrkat, aby se rána zacelila.
V dolní čelisti mohou kořeny stoliček sousedit s nervem, který inervuje (zásobuje nervovými vlákny) celou dolní čelist. Jako vedlejší následek trhání může být jeho utlačení, které se projeví po zákroku přetrvávající necitlivostí určité části kůže, rtu nebo dásní. Většinou v řádu týdnů se citlivost sama regeneruje. Vzácně může být nerv přerušen úplně, tomu se ale snažíme předcházet díky 3D RTG diagnostice a v případě vysokého rizika volíme alternativní postup ošetření.
Při úspěšném zákroku a správné péči mohou být výsledky dlouhodobé. Časem mají dokonce dásně tendenci dozrávat a být kvalitnější. Velkou výhodou těchto zákroků je možnost je s odstupem času opakovat.
Zákrok vždy probíhá v lokální anestezii. Po zákroku může být přítomný otok v operované oblasti po dobu tří dnů – pro zmírnění doporučujeme operovanou oblast chladit. Dle typu a rozsahu zákroku může být po zákroku přítomná citlivost buď v místě odběru dásně nebo v místě operace. Tu zvládnete potlačit běžně dostupnými léky proti bolesti. Vzácně se může vyskytnout i modřina.
Po zákroku je potřeba odstranit stehy za 14 dní. Pro hojení je stěžejní první dny do hojené oblasti nezasahovat, nečistit ji kartáčkem, jen jemně vyplachovat ústní vodou. Až po několika dnech se totiž štěp přihojí.
Doporučujeme šetřit operovanou oblast také měkčí stravou. Po odstranění stehů je už rána stabilní, ale hojení ještě není u konce. Do finálního stavu vyzrávají dásně 6 týdnů a je velmi důležité udržovat v tomto období místo operace perfektně čisté, aby se dáseň nezanítila.
Ceny se liší v závislosti na rozsahu zákroku a použité technice. Při kalkulaci léčby ale vždy počítáme s možností tohoto zákroku a s cenou vás předem seznámíme.
Vývoj v postupech a materiálech nám dnes umožňuje zhotovit keramické náhrady i na předních zubech tak, že jsou k nerozeznání od vlastních zubů. I díky spolupráci se skvělým laborantem Tomášem Forejtkem jsme schopni vám zhotovit korunky, se kterými se budete moct sebevědomě usmát!
Proces obvykle zahrnuje dvě návštěvy. První návštěva zahrnuje přípravu zubu, otisk a zhotovení provizorní korunky. Během druhé návštěvy je korunka nasazena. Doba mezi těmito návštěvami je dva až tři týdny, během nichž se korunka zhotovuje v laboratoři. Bez zubu ale nezůstanete, na dobu zhotovení definitivní práce vytvoříme v ordinaci provizorní plastovou korunku.
Velkou výhodou korunek je barevná stálost a odolnost vůči pigmentům. Díky tomu po letech ve funkci keramické náhrady vypadají skvěle. Nutností je samozřejmě pravidelná domácí péče a kontroly u zubního lékaře a dentální hygienistky.
Péče o keramické náhrady je podobná jako péče o vlastní zuby. Doporučuje se pravidelné čištění zubním a mezizubním kartáčkem a pravidelné návštěvy u zubaře i dentální hygienistky pro profesionální čištění a kontrolu.
Keramické náhrady se vyznačují svou dlouhou životností. Při správné péči mohou vydržet až 20 let a více. Jejich skutečná životnost ale závisí na mnoha faktorech včetně jejich umístění, ale především pak na kvalitě ústní hygieny. Nejčastějším selháním korunek je vytvoření kazu na kořeni vlastního zubu právě z důvodu nedostatečné hygieny.
Cena fazet záleží na množství zubů zahrnutých do léčby a jejich výchozím stavu. Cenu vám sdělíme po konzultaci, která zhotovení fazet vždy nutně předchází.
Správně zhotovené fazety jsou odolné podobně jako zub. Není nutné se obávat každodenních činností nebo jídla. Je ale potřeba si dát pozor na určité situace. Nejčastější poškození fazet nastává při úrazu, sportech nebo používaní chrupu na činnosti jako trhání nití nebo okusování kostí.
Při správné péči a hygieně mohou fazety sloužit 10 až 15 let, ale i více. Je důležité dodržovat pravidelnou ústní hygienu, chodit na pravidelné kontroly k zubaři a dodržovat doporučení lékaře.
Pomocí fazet dokážeme změnit barvu, tvar, velikost a lehce i postavení zubů.
Cena bílých výplní závisí na rozsahu defektu zubu, technické komplikovanosti zákroku i estetických požadavcích, které se často týkají předních zubů. To vše se projeví na čase potřebném k úspěšnému zákroku.
Cena bílé výplně se tak pohybuje od cca 2 000 Kč u těch nejjednodušších oprav. Může být ale až trojnásobná, například při dostavbě celého zubu s nutností operace dásní – takové zákroky jsou nutné v případě kazu hluboko pod dásní. Cenu vám vždy sdělíme v rámci celkového léčebného plánu, tedy ještě před samotným zákrokem.
Fotokompozitní výplň používaná k opravě zubu je tak pevná, že se sama neokouše. Pokud do dvou dnů nezmizí pocit, že zub je vyšší nebo zavazí, je potřeba se objednat na krátkou úpravu, aby se zub nepřetěžoval a kousání bylo pro vás komfortní.
Životnost bílých výplní při pečlivém zhotovení a dobré hygieně pacienta je stejná jako amalgámu – může dosáhnout i 15 let a více. V extrémně namáhaných místech jako jsou krčky zubů, kde zub pruží a ohýbá se, nebo u pacientů s bruxismem – skřípáním zubů – může být poloviční.
Životnost implantátu může být 20 a více let, je ale nutné o něj pečovat, chodit na pravidelné prohlídky a dentální hygienu, ideálně nekouřit. Za naší prací si stojíme a na trvanlivost implantátů poskytujeme nadstandardní záruku.Fotokompozitní výplně se vytvrzují pomocí modrého světla. To znamená, že hned po zákroku má výplň svou finální pevnost a na zub můžete hned kousat. V případě využití jiného materiálu vás vždy upozorníme. Dejte si ale pozor – po zákroku v anestezii je jednoduché se pokousat na tváři, rtu či jazyku nebo se popálit horkým nápojem.
Obzvláště dětským pacientům proto doporučujeme počkat s jídlem, než anestezie odezní. Dospělým pacientům doporučujeme alespoň opatrnost.
Životnost implantátu může být 20 a více let, je ale nutné o něj pečovat, chodit na pravidelné prohlídky a dentální hygienu, ideálně nekouřit. Za naší prací si stojíme a na trvanlivost implantátů poskytujeme nadstandardní záruku.
Náhrady zubů pomocí implantátů jsou velmi spolehlivým řešením. Úspěšnost léčby u zdravých pacientů je zhruba 98 %. Faktory, které zvyšují riziko komplikací, jsou hlavně kouření, nekompenzovaná cukrovka, určité léky ovlivňující metabolizmus kosti (bisfosfonáty).
Ve vzácném případě, kdy se implantát s kostí nespojí, je pro nás samozřejmostí, že implantát odstraníme a po zahojení znovu zavedeme zdarma. Po vhojení implantátu jeho životnost dál ovlivňuje už hlavně čištění a celková péče pacienta.
Po zavedení implantátu trvá zhruba tři měsíce, než se spojí s kostí a je možné ho využít pro upevnění korunky. Následně se zhotoví otisky polohy implantátu a za zhruba dva týdny se nový zub upevní do pusy.
Nekomplikované zavedení zubního implantátu je prováděno v lokální anestezii a je nebolestivé, hojení po zákroku rychlé, bez většího otoku a nevyžaduje pracovní neschopnost. V případě komplikovanějších zákroků s doplněním kosti nebo dásní je potřeba počítat s otokem tři dny, citlivostí po zákroku, kterou tlumíme léky proti bolesti a vzácně modrákem.
Zákrok samotný není bolestivý, je prováděn pod lokální anestezií. Dle rozsahu bude zákrok trvat 1-2 hodiny. Díky moderním šetrným postupům ale ránu ale dnes umíme ošetřit tak, že postopeAčkoliv jsou komplikace vzácné, můžou se vyskytnout. Všechny informace od nás dostanete i písemně před zákrokem, abyste ve stresu na nic nezapomněli. Pár hodin po zákroku se může objevit krvácení z rány po odplavení adrenalinu z lokální anestezie a roztažení cév – vyřeší to tlak na ránu. Po zákroku je důležité dodržovat pokyny pro péči - užívání předepsaných ústních výplachů, aby se zabránilo infekci a podpořilo hojení. S jemným čištění operované oblasti se začíná až po odstranění stehů. Je důležité ránu nechat maximálně v klidu, šetřit jí. Ve vyjímaných případech může dojít k nepřihojení transplantátu. V takovém případě můžeme operaci za 3 měsíce zopakovat.rační bolestivost je zvládnutelná. Je potřeba ale počítat s citlivostí, lehkým lokálním otokem cca 3 dny a omezit fyzickou aktivitu, saunu a alkohol. Není nutné ale řešit pracovní neschopnost.
Zákrok samotný není bolestivý, je prováděn pod lokální anestezií. Dle rozsahu bude zákrok trvat 1-2 hodiny. Díky moderním šetrným postupům ale ránu ale dnes umíme ošetřit tak, že postoperační bolestivost je zvládnutelná. Je potřeba ale počítat s citlivostí, lehkým lokálním otokem cca 3 dny a omezit fyzickou aktivitu, saunu a alkohol. Není nutné ale řešit pracovní neschopnost.
Mikrochirurgické krytí krčkových recesů je soubor specializovaných pokročilých technik, která se používá k obnově dásně a překrytí odhalených zubních krčků. Tento zákrok se provádí s vysokou přesností za použití speciálních mikrochirurgických nástrojů a operačního mikroskopu, které minimalizují traumu tkáně a zvyšují šance na úspěšné hojení. V operované oblasti se lehce nadzvedne a uvolní dáseň, která se sesune na ustoupenou část kořene a většinou se zpevní transplantací tenkého proužku pevné dásně z patra. Odcházíte se stehama, které se vyndají za cca 14 dní.
Na ústup dásní má vliv řada faktorů a většinou jejích kombinací vznikají samotné defekty. Patří mezi ně špatné postavení zubů, skřípaní nebo zatínaní zubů, nepřítomnost špičákového vedení, nevhodné techniky čištění chrupu, genetické predispozice, periodontální onemocnění. Tento problém se může objevit u lidí všech věkových kategorií.
Mikrochirurgické krytí krčkových recesí má vysokou míru úspěšnosti, zvláště když je prováděno zkušeným specialistou a pacient dodržuje pokyny pro péči po zákroku a nekouří. Je ale cca 5–10% šance na komplikace při hojení a ne zcela ideální výsledek. Výhodou je, že za cca 3 měsíce jsou dásně zregenerované a zákrok je možné opakovat.
Kouření má na hojení po chirurgických zákrocích velký vliv a zásadně ovlivňuje jejich prognózu. Proto doporučujeme brát v potaz větší riziko selhání operace u kuřáků. Také doporučujeme alespoň 14 dní před zákrokem a 14 dní po zákroku nekouřit. Jako náhrada mohou posloužit nikotinové náplasti.
Díky použití lokální anestezie a mikrochirurgických technik je zákrok samotný nebolestivý. Po odeznění anestezie se citlivost řeší volně prodejnými léky proti bolesti.
Prvních 14 dní je nejkritičtějších pro výsledek operace. U zákroku většího rozsahu se první tři dny může vyskytnout otok v operované oblasti. Po 14 dnech odstránime stehy a ránu začnete šetrně čistit kartáčkem. Zhruba 3 měsíce trvá, než se dásně plně zahojí a vyzrají do definitivní formy.
Bělení prováděné v zubní ordinaci je pro vaše zuby bezpečné a efektivní. Mezi komplikace, které mohou nastat, patří podráždění dásní bělicím gelem – to se ale rychle zahojí. Celkem častá je přechodná citlivost zubů po bělení, která je ale individuální a rychle odeznívá.Doporučujeme dávat si velký pozor na všechny přípravky, které mluví o bělení zubů a jsou volně k dostání. Takové přípravky nemusí být bezpečné a mohou zuby poškodit.
Také bělicí zubní pasty nikdy nevybělí vnitřek zubu. Mohou být jen efektivnější v odstranění pigmentů ze skloviny – aby toho ale dosáhly, obsahují „drsnou“ brusnou složku, která při pravidelném používaní ztenčí sklovinu zubu jako brusný papír. V případě nejistoty nebo otázek konzultujte použití daných pomůcek se svým lékařem.
Bělení prováděné v zubní ordinaci je pro vaše zuby bezpečné a efektivní. Mezi komplikace, které mohou nastat, patří podráždění dásní bělicím gelem – to se ale rychle zahojí. Celkem častá je přechodná citlivost zubů po bělení, která je ale individuální a rychle odeznívá.
Po vybělení se barva začne stabilizovat a v průběhu 14 dní se lehce vrátí. To je finální výsledek. Několik let po bělení se ale barva může postupně vracet zase trochu více. Pro dlouhodobé udržení výsledku doporučujeme jednou za 3 až 6 měsíců vybělit zuby pomocí nosičů. Dále doporučujeme pravidelné návštěvy dentální hygienistky, aby se odstranily pigmenty z povrchu zubů, které by mohly zuby ztmavovat.
Barevný výsledek bělení si sami regulujete. Při domácím bělení, které probíhá dva až tři týdny, můžete s bělením přestat kdykoliv, kdy už budete s barvou spokojeni. Nemusíte tedy použít všechen gel, pokud bude výsledek bělení podle vašich představ dřív. Můžete ale postupovat i naopak a bělení si prodloužit.
I zdravotní pojišťovny už oceňují důležitost prevence a správné domácí péče o dutinu ústní a na dentální hygienu přispívají. S dokladem za ošetření si u pojišťovny můžete požádat o proplacení příspěvku. Každá pojišťovna ale přispívá jinak, může mít různé podmínky pro čerpání a rok od roku se podmínky mění. V čekárně máme pro vás leták, kde jsou tyto informace shrnuty.
Dentální hygiena je velmi bezpečná a nevede k poškození zubů ani dásní, pokud je prováděna kvalifikovaným personálem. Naopak pomáhá udržovat zuby i dásně v dobrém zdravotním stavu. Po zákroku může být zvýšená citlivost zubů na tepelné podněty, protože se povrch zubů očistí od zubního kamene, který na povrchu působí jako bariéra. Pro lepší zvládnutí tohoto stavu doporučujeme pasty určené pro citlivé zuby, jako je Sensodyne nebo Elmex Sensitive Professional.
Dentální hygiena by neměla být bolestivá. Používáme šetrné metody a v případě potřeby můžeme aplikovat lokální anestezii, zejména u pacientů s citlivějšími zuby či dásněmi nebo při zákroku vyžadujícím hloubkové čištění.
Doporučujeme navštívit naši hygienistku minimálně dvakrát do roka pro pravidelné ošetření, avšak četnost může být upravena podle vašich individuálních potřeb a stavu ústní dutiny. U extrémně pečlivých pacientů to může být jednou za rok, u pacientů s rovnátky nebo horším stavem zubů klidně 4x ročně.
Po jednoduché extrakci je rána většinou bez větší bolestivosti nebo otoku. U komplikovanějších zákroků je normální otok, který narůstá až tři dny. Citlivost, která je normální první dny po zákroku, se dá utlumit analgetiky. Čtvrtý den otok ustoupí a stav se zlepší.
Pracovní neschopnost není potřeba, nicméně doporučujeme vyhýbat se fyzicky namáhavé práci, zvedání těžkých předmětů, cvičení, sauně či alkoholu. Velice důležité je nekouřit. Rány se šijí vstřebatelným šitím, které cca za 2 až 3 týdny samo vypadne – není potřeba další návštěva.
Vše záleží na komplikovanosti zákroku. Může tedy trvat od jednotek minut v případě jednoduché extrakce po cca 30 minut u extrakcí zubů moudrosti, které jsou komplikovanější. Vše probíhá v lokální anestezii, výkon tedy není vůbec bolestivý a pacient cítí jen tlak. V případě trhání zubů moudrosti doporučujeme extrahovat zuby jedné strany z horní i dolní čelisti v rámci jednoho zákroku – zkrátí se tak celková doba hojení.
Pro lepší a rychlejší hojení, nižší riziko komplikací po zákroku a lepší regeneraci kosti doporučujeme ránu ošetřit kolagenovým kuželem – kužel vytvoří krevní sraženinu, která společně s lokálním antibiotikem ránu chrání. Abyste sraženinu z rány nevyplavili, je důležité dutinu ústní v rámci hojení ničím nevyplachovat.
Doporučujeme se před zákrokem řádně najíst – kombinace stresu a nízké hladiny cukru není ideální. Nicméně stresovat se předem opravdu není nutné, zákrok samotný je bezbolestný. Pokud kouříte, je vhodné před i po zákroku alespoň dva týdny nekouřit – výrazně tak zlepšíte hojení rány a snížíte riziko komplikací po zákroku.
Před zákrokem je také nutné nás informovat o všech lécích, zdravotním stavu i nemocech, případně o změnách, které nastaly od vyplnění prvotního anamnestického formuláře. Některé léky totiž ovlivňují srážení krve nebo hojení kostí.
Vysoká úroveň vzdělání lékařů
Stomatologie je oborem, který zejména v posledních deseti letech prochází obrovským, až skokovým rozvojem. Abychom vám mohli poskytnout tu nejmodernější péči, musíme se neustále vzdělávat. Množství kurzů a přednášek, kterých se pravidelně účastníme, stojí nemalé časové i finanční prostředky. Veškeré úsilí se nám ale následně vrací v podobě spokojených pacientů.
Čas
Abychom zákrok provedli precizně a technicky správně, vyžaduje to často více investovaného času. Dostatek času pro ošetření a zároveň prostor pro řešení případných komplikací je tak alfou a omegou maximálně kvalitního výsledku. Zákonitě ale zvyšuje cenu ošetření.
Vybavení a kvalitní materiály
V jiných ordinacích bez moderních přístrojů a se starším vybavením budou mít samozřejmě nižší náklady a tím pádem mohou mít nižší ceny. My máme k dispozici to nejmodernější a nejkvalitnější vybavení, jako jsou například operační mikroskopy v každé ordinaci zubního lékaře, nebo nejmodernější 3D RTG přístroj Vatech. Tyto technologie nám každý den pomáhají v dosažení těch nejlepších výsledků a odráží se i v ceně.
Po vstupním vyšetření je pro každého pacienta staven léčebný plán, který zahrnuje plánované zákroky i jejich cenu. Před začátkem léčby teda víte, kolik bude celá léčba stát. Tyhle ceny garantujeme půl roku i v případě změny ceníku - zvýšení cen.
Není ale možno vždy na 100% předpovědět stav všech zubů a průběh léčby. Počas léčby může dojít ke změnám zdravotního stavu nebo se vyskytne komplikace, která změní plánovanou léčbu. V tom případě Vás opět předem seznámime s možnostmi a cenami zákroků a společně se domluvíme na nejlepším řešení před tím, než se do oprav pustíme.
Ze zákona se na individuálně zhotovené stomatologické výrobky (korunky, můstky, snímatelné protézy apod.) vztahuje záruční doba 24 měsíců. Na stomatologické výkony (např. zubní výplně) záruka ze zákona neexistuje. Své práci ale věříme a stojíme si za ní, a proto pro vás po splnění podmínek poskytujeme nadstandardní záruku.
Platby pojišťoven za výkony jsou tak nízké, že zaostávají za reálnými náklady na kvalitní stomatologickou péči. Abychom vám mohli poskytnout péči podle našich vysokých standardů, za kterou si stojíme a ručíme za ni, čistě za úhrady pojišťovny pracovat nelze. Bylo by to na úkor kvality ošetření, kdy bychom museli šidit materiál i čas potřebný k zákroku, a to není cesta, kterou jsme si zvolili. Věříme, že naši pacienti sdílí naši vizi a dají přednost pečlivě a kvalitně ošetřenému chrupu.